""Zapraszamy na wspólna podróż po Sudetach z pasjonatem górskich wypraw, autorem przewodników i bibliotekarzem - Michałem Machnackim.

Michał Machnacki - Biegający Bibliotekarz. Bibliotekarz z krwi i kości, ponad 27 lat związany z bemowską biblioteką, od września 2024 realizuje swoje pasje w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota. Biega, gra w tenisa stołowego, uwielbia podróże po Polsce. Pasjonat gór, szczególnie Sudetów, zakochany w Dolnym Śląsku i Ziemi Kłodzkiej, gdzie często jeździ na wakacje.

Jest współautorem "Sudetów. Atlasu Turystycznego", ale w komputerowej szufladzie ma wiele tekstów dotyczących Ziemi Kłodzkiej, w tym "Subiektywny Przewodnik".

Na spotkaniu będzie można zakupić Sudety. Atlas turystyczny z dedykacją współautora.

28 maja (środa), 17.30
✅ Biblioteka "Pod Skrzydłami", Grójecka 109

___________________________________
Biblioteka "Pod Skrzydłami" posiada windę, do której wejście znajduje się z tyłu budynku. W placówce nie ma toalety dostosowanej dla osób poruszających się na wózkach
""Zapraszamy na spotkanie z Rafałem Artymiczem, autorem książek "Narkoza" i "Reanimacja".

✅ 5 czerwca (czwartek), godzina 17:30
✅ Biblioteka "Przy Baleya", Baleya 9


Rafał Artymicz
Urodził się w 1986 roku we Wrocławiu. Z zawodu jest anestezjologiem. Obecnie mieszka i pracuje w Niemczech. Zaczytuje się w kryminałach i powieściach szpiegowskich. Pasjonuje się czarno-białą fotografią. Uwielbia włoską kuchnię, sushi i białe wino. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, pływa, a także uczy się języków obcych. Motto życiowe „walczę o siebie, nie zgadzam się na kompromisy, nie daję się ranić” zaczerpnął z serialu „Magda M”. Przygodę z pisarstwem zaczął w trakcie studiów. Pod pseudonimem Erjota założył blog „Z życia anestezjologa in spe” – wówczas pod nazwą „Z życia studenta medycyny”. Kilka lat później uruchomił blog „Lekarz na emigracji”. Decyzję o napisaniu powieści podjął w Pulsnitz - niemieckim miasteczku słynącym z doskonałych pierników. Debiutował w lutym 2022 roku powieścią pt. „Narkoza”. Historia kryminalno – obyczajowa z wątkiem miłosnym LGBT. W marcu 2024 ukazała się jej kontynuacja pt. „Reanimacja”. W przygotowaniu kolejna część.
Instagram


Książki autora dostępne są w naszych bibliotekach: https://tiny.pl/t84q40gc

Spotkanie poprowadzi Michał Machnacki "Biegający Bibliotekarz".
_________________________________________
Biblioteka znajduje się na piętrze. Wejście po schodach
""Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, na warsztaty, których celem jest uświadomienie najmłodszym, jak ważny jest zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna i dobre nawyki żywieniowe. Poprzez zabawę i ruch dzieci nauczą się, jak dbać o swoje zdrowie, jak rozwijać sprawność fizyczną i czerpać radość z aktywności.

W trakcie warsztatów uczestnicy wysłuchają fragmentów książek oraz wykonają proste ćwiczenia w formie zabawy.

Spotykamy się w każda czwarta środa miesiąca o godzinie 17:15 w Bibliotece "Przystanek Książka", Grojecka 42. 
ul. Grójecka 42. Najbliższe spotkanie 28 maja.

______________________________________________________________
Biblioteka posiada dwa wejścia, jedno po schodach, drugie z podjazdem. Placówka posiada toaletę dostosowaną dla osób z niepełnosprawnościami

""Zapraszamy wszystkich lubiących słuchać i opowiadać o podróżach małych i dużych. Będziemy dzielić się między sobą wspomnieniami, zdjęciami i podróżniczymi inspiracjami. Otwarte spotkania dla dorosłych mają charakter pokazu slajdów połączonego z dyskusją na temat omawianego kierunku podróży.

Spotykamy się w drugą środę miesiąca o godz. 17:15, w Bibliotece "Przystanek Książka" przy ul. Grójeckiej 42.

Najbliższe spotkania zaplanowane są na 11 czerwca.

Informacje: mail: , tel.: (22) 822 38 06
______________________________________________________________
Biblioteka posiada dwa wejścia, jedno po schodach, drugie z podjazdem. Placówka posiada toaletę dostosowaną dla osób z niepełnosprawnościami

""Zapraszamy na wystawę prac Beaty Bylinki "Malowane szydełkiem".

Beata Bylinka, kulturoznawca, plastyk oraz prekursorka tworzenia obrazów szydełkiem i włóczką.
Pierwsze prace szydełkowe powstawały już w okresie przedszkolnym pod okiem Babci. Od 2016 roku szydełkowanie stało się częścią jej życia i wielką pasją. Inspiracje czerpie z wielu źródeł, najczęściej pojawiają się tematy związane z naturą: pory roku, aura za oknem, zachody słońca; krajobrazy dalekie i egzotyczne - np. pejzaże afrykańskie. Wśród włóczkowych obrazów zauważymy fascynację malarstwem zwłaszcza twórczością Vincenta Van Gogha.

Artystka nie ma jednego, ogólnego opisu tworzenia szydełkowego obrazu, każdy z nich powstaje inaczej. Każda praca to mnóstwo różnych elementów, to właściwy dobór kolorów, wyczucie kompozycji, to trochę jak malowanie, tyle tylko, że poszczególne elementy trudniej jest korygować, to wreszcie tysiące (jeśli nie miliony) szydełkowych oczek, dziesiątki ściegów, projektów. Oprócz obrazów tworzy lalki - charakterystyczne pacynki z ukrytymi wewnątrz stelażami, które ułatwiają dzieciom swobodne poruszanie kończynami kukiełki.

Jej prace zostały dwukrotnie nagrodzone; 3. miejsce w 2022 r., i 1. miejsce w 2023 r. w kategorii innowacje w AMERICAN ART AWARDS.

“Czas spędzony z szydełkiem i włóczką, to czas swoistej autoterapii, wewnętrznego wyciszenia”.

Prace artystki można zobaczyć:
Facebook: SZYDEŁKOWANIE BEATY
Instagram
Patreon

Finisaż wystawy odbędzie się 21 maja (środa) o godzinie 17:30.


Wystawa będzie od 17 marca do 31 maja w Bibliotece "Przystanek Książka", ul. Grójecka 42
______________________________________________________________
Biblioteka posiada dwa wejścia, jedno po schodach, drugie z podjazdem. Placówka posiada toaletę dostosowaną dla osób z niepełnosprawnościami