logo bpo skarzynskiego11 października (czwartek) 2018 r., godz. 17.00
Biblioteka "Skarżyńskiego"
Skarżyńskiego 5

20181011 bd68 mirabelkaZapraszamy na warsztaty pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”, poświęcone książce Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”.

„Mirabelka – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.”

Zajęcia odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji dla bibliotek pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, autorkę i redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Akcja odbywa się w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wysłuchać fragmentów książki oraz obejrzą film, w którym autor opowiada o historii drzewa. Wspólnie z prowadzącą zastanowią się nad znaczeniem słowa miłość, a także poznają bliżej takie pojęcia jak wojna, getto. Uczestnicy wspólnymi siłami wykonają drzewo pamięci Mirabelki, a na koniec każdy stworzy swoją własną Mirabelkę.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat.