""Miłośników malarstwa i nie tylko zapraszamy do obejrzenia wystawy oraz na spotkanie z artystą Marcinem Hugo-Baderem - 19 października (czwartek), godz. 17:30, w Bibliotece "Przystanek Książka" (ul. Grójecka 42).
Ekspozycję będzie można oglądać do końca października.

Płatności on line już dostępne. Czytelnicy mogą już regulować należności względem Biblioteki za pomocą płatności on-line za pośrednictwem PayU. Wystarczy zalogować się w Wirtualnym Koncie Czytelnika i w zakładce "Twój profil" kliknąć "PayU zapłać online", a następnie postępować według wskazówek.

""Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Ankietę kierujemy głównie do osób w wieku 13-16 lat, ale jeśli ktoś spoza tego przedziału zechce podzielić się z nami swoją opinią, to my z chęcią ją przyjmiemy i weźmiemy pod uwagę planując nasze działania.
Wypełnienie ankiety zajmie maksymalnie 8 minut.
Ankieta

Poprzez tę ankietę chcielibyśmy dowiedzieć się jakie działania możemy podjąć, aby częściej Was u siebie spotykać lub zachęcić Was, aby zajrzeć do nas i nas poznać. To badanie to wstęp do poznania Waszych potrzeb i Waszego zdania na temat przyjaznej i otwartej przestrzeni bibliotecznej dla młodzieży. Planujemy zorganizowanie kolejnych konsultacji w formie rozmowy lub warsztatów, ale zanim wybierzemy odpowiednią formę naszego spotkania, chcielibyśmy przeanalizować Wasze odpowiedzi.  
Ankieta realizowana jest w ramach projektu "Włącznik" prowadzonego przez Fundację Pole Dialogu. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Dziękujemy za poświęcony czas!
""Przedstawiamy kolejne udogodnienie dla Czytelników! Aplikacja SOWA MOBI jest już dostępna dla Czytelników bibliotek ochockich. Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w sklepie Google Play (dla urządzeń z system Android).
W aplikacji zarezerwujesz i zamówisz zbiory, sprawdzisz ile dni zostało na zwrot, a w razie potrzeby prolongujesz. Zobaczysz także historię swoich wypożyczeń oraz przejrzysz nowości i najczęściej wypożyczane książki. Polecamy!
Aplikacja SOWA MOBI


""Zapraszamy na spotkanie z pracownikiem Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ochota oraz policjantami z KRP III Warszawa (Ochota). Podczas spotkania zostaną omówione mechanizmy działania sprawców przestępstw, między innymi oszustw metodą na wnuczka, policjanta itp. Scharakteryzowane zostaną zasady postępowania seniorów w nietypowanych sytuacjach, które bardzo często wiążą się z próbą dokonania przestępstwa na ich szkodę. Pogadanka będzie wiązała się również z zapoznaniem seniorów z informatorem skierowanym do seniorów, który został opracowany przez Urząd m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji. Wstęp wolny.
Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach:
- 4 października (środa), godzina 16:00, Biblioteka "Pod Skrzydłami", Grójecka 109
- 26 października (czwartek), godzina 12:00, Biblioteka "Przy Baleya", Baleya 9
Książkomat z napisem Biblioteka Ochota.

Mamy pierwszy Książkomat na Ochocie! Zapraszamy do korzystania. Znajduje się na tyłach Biblioteki "Przystanek Książka" przy Grójeckiej 42. Książkomat obsługuje zbiory "Przystanku Książka". Regulamin korzystania z Książkomatu. Książkomat został zakupiony dzięki Budżetowi obywatelskiemu w Warszawie.
Jak korzystać z książkomatu
Jak włączyć powiadomienia SMS

""SLAMerzy, jesteście tutaj? Mamy dla Was super wiadomość! Ruszyły zapisy na super warsztaty na których pogadacie, poćwiczycie, podzielicie się doświadczeniem, a na koniec będziecie mogli wziąć udział w naszym słynnym SLAMie poetyckim w Bibliotece.
Obecnie prowadzimy zapisy na warsztaty "Slam jako forma ekspresji poetyckiej i wypowiedzi w ważnych tematach społecznych". Dowiecie się czym jest SLAM, poznacie jego historię, porozmawiacie o SLAMIE i SLAMerach w Polsce.
Zapisy na warsztaty 5 października, godz. 17:30
Uwaga! Przychodząc na warsztaty masz pierwszeństwo zapisu na kolejne spotkania!

Warsztaty składają się z ośmiu spotkań tematycznych, podzielonych na część wykładową i ćwiczenia. Odbywać będą się w każdy czwartek od 5 października do 30 listopada, w godzinach 17:30 - 19:15, z przerwą kawową w połowie zajęć, w Bibliotece "Przy Baleya", ul. Baleya 9.

""

Zachęcamy do wypożyczeń gier planszowych. Gry dostępne są w bibliotekach:
- "Przystanek Książka", Grójecka 42
- "Skrżyńskiego", Skarżyńskiego 5
- "Przy Baleya", Baleya 9.
Regulamin wypożyczeń
Katalog gier planszowych

""Zapraszamy 28 września (czwartek), godzina 17:30 do Biblioteki "Przystanek Książka" (Grójecka 42) na spotkanie autorskie z dietetyczką Mileną Nosek.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki. Spotkanie organizowane we współpracy z Wydawnictwem RM.
Milena Nosek, dietetyczka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowczyni Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, dietetyczka Polskiego Baletu Narodowego. Zajmuje się tematyką wsparcia żywieniowego w różnych jednostkach chorobowych. Prowadzi warsztaty żywieniowe, na których promuje kompleksowe podejście do organizmu człowieka ukierunkowane na edukację. Jej zajęcia umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności w wielu obszarach zdrowego stylu życia. Prowadzi bloga (milenanosek.pl), na którym dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Entuzjastka tańca, teatru i podróży. Admiratorka kuchni śródziemnomorskiej.
Publikacje

""Zachęcamy do udziału w projekcie "Mała Książka, Wielki Człowiek". Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice Małego Czytelnika. Szczegóły projektu "Mała Książka, Wielki Człowiek"

""Od września rozpoczynamy w Bibliotece "Przystanek Książka" drugą edycję kursu języka polskiego dla obcokrajowców "Polski. Krok dalej". Kurs stanowi jedną z aktywności w ramach projektu BOOK (Bibliotek Obcojęzycznych Odważna Kooperatywa)
BOOK, to projekt, w ramach którego zacieśniamy współpracę między warszawskimi wypożyczalniami zbiorów obcojęzycznych.  Wspólnie dbamy o dostępność książek w różnych językach dla wszystkich mieszkańców miasta, a także organizujemy zajęcia edukacyjne, promujące czytanie, naukę języków i budowanie międzykulturowych więzi.
English version.

logo bpo skarzynskiego11 października (czwartek) 2018 r., godz. 17.00
Biblioteka "Skarżyńskiego"
Skarżyńskiego 5

20181011 bd68 mirabelkaZapraszamy na warsztaty pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”, poświęcone książce Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”.

„Mirabelka – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.”

Zajęcia odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji dla bibliotek pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, autorkę i redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Akcja odbywa się w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.