""

Zmiany w godzinach otwarcia w okresie Świąt Wielkanocnych: 

- 7 kwietnia (piątek) 2023 r. biblioteki otwarte będą dla Czytelników w godzinach 9.00 - 15.00.
- 8 kwietnia (sobota)
2023 r. wszystkie biblioteki będą nieczynne.
""Powiadomienia SMS już dostępne! Jeżeli nie posiadasz włączonej opcji otrzymywania SMSów, a chcesz otrzymywać powiadomienia o czekającej rezerwacji powiedz, o tym bibliotekarzowi lub już teraz włącz ją sam. Jak to zrobić? Instrukcja włączenia usługi powiadomień SMS
""Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Krzywcem (Instytut Nauk Geologicznych PAN) i Aleksandrą Arndt (Instytut Filologii Klasycznej UAM) poświęcone osobie Adama Schrötera i jego poematowi "Regni Poloniæ Salinarum Vieliciensium Descriptio Carmine Elegiaco" z 1564 r. czyli pierwszym opisie zjazdu do Kopalni Soli w Wieliczce.
Adama Schröter (1525-1572) był śląskim poetą. Mieszkał w Krakowie. Studiował m.in. w Pradze, Padwie i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opisał zjazd do kopalni soli w Wieliczce. Przebywał na dworze Olbrachta Łaskiego. Tłumaczył jego dzieło alchemiczne, wydane później w Krakowie.
Serdecznie zapraszamy w czwartek, 23 marca 2023 r. o godz. 17.00.
Biblioteka "Pod Skrzydłami" / Warszawska Galeria Ekslibrisu, ul. Grójecka 109
Spotkanie organizowane wspólnie z Towarzystwem Bibliofilów Polskich w Warszawie.
Wstęp wolny
""Przedstawiamy kolejne udogodnienie dla Czytelników! Aplikacja SOWA MOBI jest już dostępna dla Czytelników bibliotek ochockich. Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w sklepie Google Play (dla urządzeń z system Android).
W aplikacji zarezerwujesz i zamówisz zbiory, sprawdzisz ile dni zostało na zwrot, a w razie potrzeby prolongujesz. Zobaczysz także historię swoich wypożyczeń oraz przejrzysz nowości i najczęściej wypożyczane książki. Polecamy!
Aplikacja SOWA MOBI


Zdjęcia Władysława Sebyły. Zapraszamy na spotkanie 11 kwietnia (wtorek), o godzinie 17.00 w Bibliotece "Pod Skrzydłami" (Grójecka 109), na którym przypomnimy postać wybitnego prażanina, poety, krytyka literackiego, tłumacza, członka grupy "Kwadryga", laureata Złotego Wawrzynu Akademii Literackiej - Władysława Sebyły.
W spotkaniu wezmą udział:
- Władysław Szeląg - Prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków - opowie o 35 latach przywracania pamięci o poecie i jego wierszach;
- Prof. Anna Nasiłowska - Prezeska Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (pisarka, poetka, krytyczka literacka, historyczka literatury współczesnej, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajna Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk) - przybliży dorobek literacki poety oraz obraz środowiska, z którego się wywodził i w którym tworzył;
- Piotr Żbikowski - przeczyta wybrane wiersze Sebyły z tomu zbioru "Ukryta Prawda" - wydane w 2020 roku przez Mazowiecki Instytut Kultury i Towarzystwo Historyczne Szembeków.
Odbędzie się projekcja dwóch filmów dokumentalnych: "Saga Sebyłów" i "Epitafia Katyńskie - Władysław Sebyła".

Książkomat z napisem Biblioteka Ochota.

Mamy pierwszy Książkomat na Ochocie! Zapraszamy do korzystania. Znajduje się na tyłach Biblioteki "Przystanek Książka" przy Grójeckiej 42. Książkomat obsługuje zbiory "Przystanku Książka". Regulamin korzystania z Książkomatu. Książkomat został zakupiony dzięki Budżetowi obywatelskiemu w Warszawie.
Jak korzystać z książkomatu
Jak włączyć powiadomienia SMS

Beata Joanna Przedpełska w otoczeniu swoich prac - tkanin. Ekspozycja prac Beaty Joanny Przedpełskiej prezentuje kolekcję masek oraz kompozycje w tkaninie. Wystawę można oglądać od 6 marca do 19 maja w Bibliotece "Przystanek Książka", ul. Grójecka 42.

Wrzutnia biblioteczna. Biało-czerwona. Od przodu logo biblioteki - czerwone B, z białą syrenką warszawską w środku. Napis: Wrzutnia biblioteczna, 24h, na górze napis: tutaj wrzuć. Od boku dekoracja w formie rozsypanki elementów, takich samych, z jakich złożona jest syrenka.

Drodzy Czytelnicy!
Przypominamy, że zbiory zwracać można za pomocą wrzutni bibliotecznej przy ul. Grójeckiej 77 (XI Czytelnia Naukowa).
Regulamin korzystania z wrzutni bibliotecznej
Wrzutnia powstała w ramach projektu "Biblioteka czynna całą dobę - wrzutnia książek dla ochockich bibliotek" ze środków Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie.

Sala biblioteczna. Tablet z naklejką z logo Fundacji Unicef. Шановні учні українських шкіл!
Якщо ви бажаєте продовжити онлайн-заняття в українській системі освіти, запрошуємо вас до бібліотеки "Pod Skrzydłami" на вулиці Grójecka 109. З понеділка по п’ятницю з 9:00 до 14:00 ви можете прийти та безкоштовно користуватися місцем та необхідними обладнаннями, щоб продовжити навчання.

logo bpo skarzynskiego11 października (czwartek) 2018 r., godz. 17.00
Biblioteka "Skarżyńskiego"
Skarżyńskiego 5

20181011 bd68 mirabelkaZapraszamy na warsztaty pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”, poświęcone książce Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”.

„Mirabelka – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.”

Zajęcia odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji dla bibliotek pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, autorkę i redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Akcja odbywa się w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Płatności on line już dostępne. Czytelnicy mogą już regulować należności względem Biblioteki za pomocą płatności on-line za pośrednictwem PayU. Wystarczy zalogować się w Wirtualnym Koncie Czytelnika i w zakładce "Twój profil" kliknąć "PayU zapłać online", a następnie postępować według wskazówek.

Zgadzam się na Warunki korzystania


Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą w Warszawie 02-094, Grójecka 77 w celu przesyłania informacji dotyczących działalności Biblioteki na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym. Zapoznałem/zapoznałam się regulaminem i zawartymi w nim informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.


Regulamin korzystania z usługi "Newsletter"

§ 1
Niniejszy regulamin usługi Newsletter, zwanym dalej „Regulaminem”, określa zasady świadczenia tej usługi przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą pod adresem ul. Grójecka 77, 02-094 Warszawa, zwaną dalej „Biblioteką”.

§ 2
Usługa Newsletter polega na przesyłaniu przez Bibliotekę na podany przez użytkownika tej usługi adres e-mail wiadomości mailowych zawierających informacje dotyczące działalności Biblioteki, organizowanych wydarzeń, konkursów, zmian w godzinach pracy placówek bibliotecznych.

§ 3
Usługa Newsletter jest bezpłatna.

§ 4
1. Korzystać z usługi Newsletter może każda osoba, która na stronie www.bpochota.waw.pl w części dotyczącej Newslettera zapozna się z Regulaminem, wyrazi zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, poda swój adres e-mail i kliknie przycisk „Zamawiam”.
2. Adres mailowy musi należeć lub być w dyspozycji osoby dokonującej rejestracji. Niedozwolone jest wykorzystywanie adresów poczty elektronicznej, które nie należą do osób dokonujących rejestracji.
3. Na podany adres e-mail użytkownik otrzyma wiadomość mailową w celu weryfikacji użytkownika z prośbą o potwierdzenie subskrypcji newslettera. Brak potwierdzenia subskrypcji skutkuje niemożnością realizowania usługi Newsletter.

§ 5
1. Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie zakończyć korzystanie z usługi Newsletter.
2. Aby zakończyć korzystanie z usługi Newsletter użytkownik przesyła na adres mailowy  informację o chęci zakończenia subskrypcji.

§ 6
1. Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą pod adresem ul. Grójecka 77, 02-094 Warszawa
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest poprzez adres mailowy:
3. Dane osobowe użytkownika przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
4. Dane osobowe użytkownika przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
5. Użytkownik posiada prawo do żądania od administratora dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
6. Użytkownik posiada prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie skutkuje niemożnością subskrypcji newslettera.

§ 7
1. Niniejszy regulamin dostępny jest na stronie www.bpochota.waw.pl
2. Biblioteka zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.