""Zapraszamy na warsztaty, na których dzieci będą projektować i drukować swój własny egzemplarz Zin-a. Spotkania dedykowane są uczestnikom w wieku 9-12 lat.

"Zine to mała, niezależna publikacja, często wykonywana i wydawana samodzielnie przez autora lub grupę autorów."
"Dziś ziny to ikona niezależnej kultury – synonim wydawnictwa, w którym przekaz jest w pełni autorski i nikt, poza twórcą, nie kontroluje i nie cenzuruje treści."

Twoje dziecko ma chęć spróbować swoich sił jako redaktor i wyrazić swoją opinię, opowiedzieć swoją historię, podzielić się swoim hobby na kartach niezależnej publikacji, zrobionej ręcznie od początku do końca? Zapraszamy na warsztaty!

Zajęcia odbywać się będą w piątki 1, 8, 15, 22 marca o godzinie 17:30 w Bibliotece "Pod Skrzydłami", Grójecka 109.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: 22 822 53 18,
Płatności on line już dostępne. Czytelnicy mogą już regulować należności względem Biblioteki za pomocą płatności on-line za pośrednictwem PayU. Wystarczy zalogować się w Wirtualnym Koncie Czytelnika i w zakładce "Twój profil" kliknąć "PayU zapłać online", a następnie postępować według wskazówek.

Dziękujemy, że byliście z nami Zachęcamy do obejrzenia filmu, który w pigułce pokazuje 2023 roku w naszych bibliotekach.
Film podsumowujący rok 2023 w Bibliotece

""Powiadomienia SMS już dostępne! Jeżeli nie posiadasz włączonej opcji otrzymywania SMSów, a chcesz otrzymywać powiadomienia o czekającej rezerwacji powiedz, o tym bibliotekarzowi lub już teraz włącz ją sam. Jak to zrobić? Instrukcja włączenia usługi powiadomień SMS
""Zapraszamy do Warszawskiej Galerii Ekslibrisu (Grójecka 109) na wystawę "Ruszył Ziemię". Przedstawimy na niej plon konkursu na ekslibris zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie oraz eklisbirsy i filatelia ze zbioru Romana Nowoszewskiego.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Wystawa czynna będzie do 31 marca 2024 r. w godzinach otwarcia Galerii.
Godziny otwarcia Galerii.
""Przedstawiamy kolejne udogodnienie dla Czytelników! Aplikacja SOWA MOBI jest już dostępna dla Czytelników bibliotek ochockich. Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w sklepie Google Play (dla urządzeń z system Android).
W aplikacji zarezerwujesz i zamówisz zbiory, sprawdzisz ile dni zostało na zwrot, a w razie potrzeby prolongujesz. Zobaczysz także historię swoich wypożyczeń oraz przejrzysz nowości i najczęściej wypożyczane książki. Polecamy!
Aplikacja SOWA MOBI


""Zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia, do udziału w cyklu 6-ciu spotkań w formie warsztatów, przybliżających techniki usprawniające pamięć i koncentrację.
Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy: osobiście w lokalu Biblioteki, telefonicznie pod nr Tel.: 22 822-38-06.
1 grupa: od 22 lutego do 28 marca 2024, czwartki, godz. 16:00-17:15, Biblioteka "Przystanek Książka", Grójecka 42
2 grupa: od 1 marca do 29 marca 2024, piątki godz. 12:00-13:15, Biblioteka "Przystanek Książka", Grójecka 42
Nabór ciągły, kolejne grupy planowane są w piątki, zostaną uruchomione po zebraniu się 6-8 Uczestników/Uczestniczek.

logo bpo skarzynskiego11 października (czwartek) 2018 r., godz. 17.00
Biblioteka "Skarżyńskiego"
Skarżyńskiego 5

20181011 bd68 mirabelkaZapraszamy na warsztaty pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”, poświęcone książce Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”.

„Mirabelka – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.”

Zajęcia odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji dla bibliotek pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, autorkę i redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Akcja odbywa się w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

""

Pętla indukcyjna pozwala osobom niedosłyszącym noszącym aparaty słuchowe na odbiór czystego dźwięku, pozbawionego zakłóceń z otoczenia. Większość aparatów wyposażonych jest w cewkę indukcyjną. Jeżeli cewka nie jest aktywna, należy poprosić protetyka słuchu o jej uruchomienie. Nie wszystkie aparaty mają wbudowaną cewkę.
Posiadając aktywną cewkę, aby korzystać z pętli, wystarczy w swoim aparacie słuchowym przełączyć tryb M (mikrofon) na tryb T (telefoniczny), czyli na tryb indykcyjny.
Pętla znajduje się przy stanowiskach obsługi w bibliotekach:
- "Przystanek Książka", Grójecka 42
- "Baśniowa", Grójecka 68
- "Pod Skrzydłami", Grójecka 109
- "Piatka", Grójecka 109
- "Przy Baleya", Baleya 9.
Stanowiska
wyposażone w pętle oznaczone są biało-niebieskim piktogramem z uchem i literą T.

Zgadzam się na Warunki korzystania


Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą w Warszawie 02-094, Grójecka 77 w celu przesyłania informacji dotyczących działalności Biblioteki na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym. Zapoznałem/zapoznałam się regulaminem i zawartymi w nim informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.


Regulamin korzystania z usługi "Newsletter"

§ 1
Niniejszy regulamin usługi Newsletter, zwanym dalej „Regulaminem”, określa zasady świadczenia tej usługi przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą pod adresem ul. Grójecka 77, 02-094 Warszawa, zwaną dalej „Biblioteką”.

§ 2
Usługa Newsletter polega na przesyłaniu przez Bibliotekę na podany przez użytkownika tej usługi adres e-mail wiadomości mailowych zawierających informacje dotyczące działalności Biblioteki, organizowanych wydarzeń, konkursów, zmian w godzinach pracy placówek bibliotecznych.

§ 3
Usługa Newsletter jest bezpłatna.

§ 4
1. Korzystać z usługi Newsletter może każda osoba, która na stronie www.bpochota.waw.pl w części dotyczącej Newslettera zapozna się z Regulaminem, wyrazi zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, poda swój adres e-mail i kliknie przycisk „Zamawiam”.
2. Adres mailowy musi należeć lub być w dyspozycji osoby dokonującej rejestracji. Niedozwolone jest wykorzystywanie adresów poczty elektronicznej, które nie należą do osób dokonujących rejestracji.
3. Na podany adres e-mail użytkownik otrzyma wiadomość mailową w celu weryfikacji użytkownika z prośbą o potwierdzenie subskrypcji newslettera. Brak potwierdzenia subskrypcji skutkuje niemożnością realizowania usługi Newsletter.

§ 5
1. Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie zakończyć korzystanie z usługi Newsletter.
2. Aby zakończyć korzystanie z usługi Newsletter użytkownik przesyła na adres mailowy  informację o chęci zakończenia subskrypcji.

§ 6
1. Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą pod adresem ul. Grójecka 77, 02-094 Warszawa
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest poprzez adres mailowy:
3. Dane osobowe użytkownika przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
4. Dane osobowe użytkownika przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
5. Użytkownik posiada prawo do żądania od administratora dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
6. Użytkownik posiada prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie skutkuje niemożnością subskrypcji newslettera.

§ 7
1. Niniejszy regulamin dostępny jest na stronie www.bpochota.waw.pl
2. Biblioteka zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.

  

""Razem z Wydawnictwem Tatarak zapraszamy do obejrzenia wystawy ilustracji do książki “Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie”, hiszpańskiej autorki i ilustratorki Ainy Bestard.
Ekspozycję można oglądać do końca lutego 2024 w Bibliotece "Przystanek Książka", Grójecka 42, w godzinach otwarcia placówki.
Godziny otwarcia

logo bpoBudżet Partycypacyjny 2018

20170523 bpo budzet partycypacyjny Rakowiec001Wszystkim naszym Czytelnikom i Przyjaciołom Biblioteki, którzy w dniach 14-30 czerwca br. wspierali nasze projekty swoimi głosami SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i poświęconą nam uwagę i czas. Niecierpliwie czekamy na wyniki głosowania - poznamy je 14 lipca br.! Bądźcie dalej z nami!