top
 

 
uk fr it ru
Information in other languages
Wirtualne Konto Czytelnika
Nazwa:
Hasło:
Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

spotkania dzieci
pomoc komputerowa
spotkania jezykowe
dkk
fotoochota
magiczna biblioteka

Newsletter


Biblioteka "Przy Baleya"


O Bibliotece

wyp48 99 logo

Biblioteka "Przy Baleya"

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 99

02-132 Warszawa, ul. Baleya 9

Czynna:
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00
sobota: nieczynna

Kontakt:
tel. 22 823 53 38
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl

Kierownik: Joanna Reszka
e-mail: j.reszka@bpochota.waw.pl
Rok założenia: 1970

Filia jest biblioteką osiedlową obsługującą czytelników dorosłych
i młodzież z okolic Rakowca.

 • W99
 • W99
 • W99
W bibliotece działa czytelnia, w której można korzystać z prasy codziennej, czasopism oraz słowników i encyklopedii (liczba miejsc: 30). Pod tym samym adresem znajduje się Filia dla dzieci nr 48.

Lokalizacja

Zbiory


wydawnictwa zwarte: literatura piękna i literatura popularnonaukowa
poszerzone działy: psychologia, medycyna niekonwencjonalna

zbiory sepcjalne: filmy dvd
w rozszerzonym zakresie: filmy komediowe

Udostępnianie zbiorów
 • książki i prasa wypożyczane są do domu
 • księgozbiór podręczny dostępny jest na miejscu
 • osobom niepełnosprawnym, chorym i starszym zamieszkałym w pobliżu biblioteki placówka oferuje bezpłatne dostarczanie książek do domu

Działalność promująca

 • Koło Przyjaciół Biblioteki. Członkami Klubu są w większości czytelnicy. Koło współpracuje z Klubem Seniora "Tulipan" z ul. Wiślickiej.
 • spotkania autorskie
 • spotkania z artystami i twórcami: malarzami, piosenkarzami, fotografami
 • konkursy literackie
 • imprezy plenerowe

Internet


Do dyspozycji czytelników są dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Ze stanowiska komputerowego można korzystać przez 0,5 godz. Czas ten może zostać wydłużony w przypadku braku osób zainteresowanych pracą przy komputerze.

Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. Zasady korzystania z Internetu określa Regulamin

Czytelnik ma możliwość:

 • przygotowania własnych dokumentów w programach pakietu Microsoft Office (Word, Excel, Access, PowerPoint)
 • nagrania materiału na płytę CD i DVD


Zapraszamy do nas...

 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
 • zaprasza_bd48wyp99
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 48
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 99
przy ul. Baleya 9
zapraszają....
Kontakt:
 BD 48: tel.: 823.51.37
Wyp 99:  tel: 823.53.38
e-mail: bpo48_99@bpochota.waw.pl

Biblioteka udostępnia literaturę piękną, popularnonaukową i informacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zbiory specjalne, w tym filmy DVD.

Ładna i wyjątkowo duża Czytelnia poleca między innymi dział z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, sztuk plastycznych oraz interesujące i różnorodne czasopisma. Stale dostępne są media elektroniczne, w tym Internet i gry komputerowe.

Nasza biblioteka jest przyjazna dla swoich czytelników i otwarta na nowe pomysły. Nasi pracownicy czerpią inspirację od osób korzystających z bogatego księgozbioru, chętnie słuchają propozycji rozwoju i doskonalenia działalności placówki. Okoliczni mieszkańcy wspólnie z pracownikami biblioteki na Baleya 9 wypracowali skuteczna metodę współistnienia, tak aby biblioteka stanowiła trwały element lokalnej społeczności. Służą temu przede wszystkim liczne imprezy kulturalno-naukowe i plenerowe. Dzięki tym spotkaniom czytelnicy nie tracą kontaktu z książką. Ponadto mają pewność, że sami tworzą swój świat z ważnym miejscem dla biblioteki w swoim najbliższym środowisku. Literatura dzięki działalności Biblioteki na Baleya zaczęła być nierozerwalnie kojarzona ze współczesnością, z rozwojem i życiem kulturalnym na Rakowcu i na Ochocie. Sprawiamy, że czytelnicy chcą codziennie przychodzić do biblioteki, aby nie tylko wypożyczać książki, ale by razem tworzyć naszą placówkę, tak aby była ona naszym wspólnym miejscem spotkań z kulturą i literaturą.

Wśród swoich różnorodnych działań biblioteka proponuje szeroką ofertę imprez edukacyjnych skierowaną głównie do najmłodszych użytkowników, kształtując ich gust czytelniczy. Naszą misją jest zachęcanie czytelników już od najmłodszych lat do czytania i aktywnego zainteresowania książką.

W bibliotece regularnie odbywają się lekcje biblioteczne, w tym pokazy i prezentacje multimedialne przygotowywane specjalnie dla dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku dzieci miały unikatową możliwość oglądać i słuchać lekcje p.t. „Maria Konopnicka dzieciom”, „Najpiękniejsze baśnie naszych sąsiadów” oraz  „Kochamy misie”. Takie zajęcia biblioteczne zachęcają młodych naszych czytelników do częstego odwiedzania Biblioteki na Baleya i bardzo zwiększają liczbę mieszkańców Rakowca zapisanych do naszej biblioteki. Dla dzieci ze świetlicy zaproponowaliśmy spotkania pod hasłem „Poznajemy najpiękniejsze zakątki” i „Hobby, które może być sztuką”. Lekcje są tak przygotowane, aby dzieci i młodzież czynnie i interaktywnie w nich uczestniczyli. Kolejną ważną i cenioną naszą inicjatywą są Warsztaty czytelnicze dla przedszkolaków p.t. „Tradycje Świąt Wielkanocnych”, „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”, „W poszukiwaniu wiosny”, „Janina Porazińska dzieciom”, „Zwierzęta w domu i w lesie: pomóż im” oraz „Kiermasze książek dla dzieci”.

Kolejna interesująca inicjatywa to plastyczny klub „Plastuś”, który odbywa się w bibliotece w każdą środę. Na naszego niezwykle popularnego „Plastusia” zapraszamy  dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Na tych zajęciach nasi najmłodsi czytelnicy pracują i tworzą prace plastyczne inspirowane takimi tematami jak: „Warszawska Syrenka”, „Karnawał, karnawał”, „Czekamy na wiosnę”, samodzielnie robimy ozdoby świąteczne, „Jak wyobrażamy sobie wiosnę”. Ważna i rozwijająca jest praca z plasteliną, malowanie farbami. Przy tworzeniu prac wykorzystujemy wszystkie materiały m.in. futerko, papier kolorowy, watę, chrupki, cekiny, brokat i sznurek. Dzieci po kilku odwiedzinach biblioteki i uczestnictwie w zajęciach plastycznych stają się bardziej kreatywni, inaczej widzą i pojmują otaczający ich świat. Wyobraźnia inspirowana jest nie tylko przez książki, ale także przez tworzenie artystycznych wizji świata literatury. To wspaniałe i twórcze.

W maju w tygodniu Bibliotek w bibliotece odbywają się maratony lekcji multimedialnych, festyny uliczne i konkursy literackie. Co roku nasza biblioteka bierze udział w akcji „Władza czyta dzieciom”. W tym roku dzieciom czytała Przewodnicząca Komisji Kultury Pani Katarzyna Grażyna Czarnomorska – Stołecka. Naszą dumą są zorganizowane spotkania ze znanymi i lubianymi pisarzami. Czytelnicy mieli możliwość uczestniczyć  w niezapomnianych spotkaniach literackich z Agnieszką Frączek, Katarzyną Majgier, Joanną Olech i Krzysztofem Dworczykiem. Z naszego doświadczenia wynika, że osobiste poznanie pisarza i autora ulubionej książki sprawia, że czytelnik zmienia się w oddanego i wiernego czytelnika. Jest czytelnikiem Biblioteki na Baleya. Z wielkim zaangażowaniem pracowaliśmy nad organizacją imprezy plenerowej „Dzień Sąsiada”. W tym dniu wszyscy staliśmy się jedną rodziną. Cyklicznie odbywają się w naszej bibliotece liczne imprezy pod hasłem „Dzień dziecka”. Książki pojawiają się w dłoniach naszych najmłodszych w otoczeniu balonów, słodyczy i uśmiechów. Cały czas dbamy o to, aby biblioteka na Baleya była kojarzona z zabawą i nauką jednocześnie. Kolejny stały punkt na mapie imprez organizowanych przez cały rok przez Bibliotekę na Baleya to „Zima w mieście”. Dzieci i młodzież szkolna podczas ferii zimowych z przyjemnością uczestniczy w ciekawych konkursach plastycznych, sprawdza swoją szybkość i refleks w grach komputerowych i planszowych, ogląda z zainteresowaniem poranki filmowe, pracuje na zajęciach plastycznych. To jednak nie wszystko. Bez przerwy i odpoczynku staramy się zaskakiwać naszych czytelników. Organizujemy imprezy z pomysłem. Zapraszamy na Baleyady wiosenne i jesienne, na konkursy literackie, loterie, zagadki, kolorowanki i krzyżówki. Czytelnicy nigdy się nie nudzą na tych imprezach. W celu bardziej skutecznego promowania naszej biblioteki organizujemy wystawy książek, prac dzieci z klubu „Plastuś” oraz wystawy fotografii. Każdy ma okazję, aby zobaczyć siebie jako aktywnego uczestnika wszystkich wydarzeń odbywających się pod egidą Biblioteki na Baleya.

Wypożyczalnia dla Dorosłych to miejsce spotkań starszych czytelników, dla których zapewniliśmy ciekawy i obszerny księgozbiór. W lokalu biblioteki organizowane są spotkania członków Koła Przyjaciół Biblioteki. Zawsze pomagamy w rozwoju i aktywizacji życiowej osób starszych mieszkających na Rakowcu i na Ochocie. Na tym nie poprzestaliśmy. Stworzyliśmy bardzo nowatorski cykl spotkań p.t. „Wieczory Kultur Świata”. W ramach tego cyklu zaprosiliśmy naszych czytelników na wieczór żydowski i inspirujące spotkanie z Panią Bellą Szwarcman – Czarnotą p.t. „Kim są Żydzi i kto jest Żydem”. Następnie zaciekawiliśmy perspektywą nowych doznań i wrażeń kulinarnych podczas kolejnego wieczoru, tym razem tunezyjskiego. Na wieczór egipski zaprosiliśmy czytelników na spotkanie autorskie z Krzysztofem Dworczykiem p.t. „Egipt kraj piramid i sfinksów”. Każdy uczestnik spotkania poznał historię Egiptu i doświadczył słońca i piasku pustyni. Innym wydarzeniem w Bibliotece na Baleya była prelekcja Pani Marii Kosobudzkiej. Co roku przygotowujemy wystawę poświęconą aktualnemu laureatowi literackiej Nagrody Nobla. Promujemy wśród czytelników jego książki.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XLVIII oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych nr 99 znana dla wszystkich jako Biblioteka na Baleya działa bardzo aktywnie i twórczo. Każdego dnia organizujemy ciekawą imprezę, pokaz lub promujemy spotkanie plenerowe. Zapraszamy czytelników obiecując im ciekawe tematy i niezapomniane wrażenia. W przyszłości i na zawsze Biblioteka na Baleya będzie obecna w życiu lokalnej społeczności Rakowca i Ochoty. Będziemy dostosowywać się do zmieniającego się świata, ludzi i trendów w kulturze i literaturze.

Dzięki naszej pracy, działalności kulturalnej i naukowej zapewniamy dostęp do najlepszych i najnowszych książek. Wiedzę podajemy w interesującej formie i w zaskakującej oprawie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki. W zamian obiecujemy pozytywne zaskoczenie  oraz gwarantujemy całą moc intelektualnych doznań i stale nową, poszerzoną wiedzę.

Do zobaczenia w Bibliotece na Baleya!!!


 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, BetterSoft. Valid XHTML and CSS.