Niebieska książka z założonymi białymi słuchawkami.

#ZostańWDomu i posłuchaj! Zachęcamy do wysłuchania audiobooków od Teatru Kultureska:
1. Audiobook o tematyce ekologicznej pt. „Owca Ola Bohaterką Pola”.
2. Audiobook "Bon czy ton - savoir-vivre dla dzieci" Grzegorz Kasdepke.
Niebawem kolejne!

Napis: najpier książka potem film. Nad napisem filiżanka na spodku, klaps, notatnik, ołówek, klisza i fragment aparatu.

Marta z Biblioteki "Przy Narutowicza" zaprasza do zapoznania się z cyklem postów dotyczących adaptacji filmowych powieści polskich i zagranicznych. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że nasz ulubiony film bazuje na nie znanej nam wcześniej książce czy odwrotnie nasza ulubiona powieść ma swoją wersję filmową.

Kartka Wielkanocna i figurka zająca. Zapraszamy do wspólnych warsztatów plastycznych z Kasią z Biblioteki "Przy Baleya". Co będzie Wam potrzebne?
kartka kolorowa A5, kartka biała A5 ścięta ok. 1 cm po bokach, kartki kolorowe, tasiemka - 3 kawałki, nożyczki, klej, dziurkacz. Tutaj filmik jak zrobić kartkę krok po kroku.
Statek na wzburzonym morzu. Na pierwszym planie beczka i kotwica. Dziś prezentujemy grę w "Bitwę morską" albo bardziej popularnie w "Statki". Domyślamy się, że część was zna zasady, ale jeśli są tacy, którzy nie słyszeli o tej.prostej grze niech zobaczą filmik! Do tej dwuosobowej gry wystarczą 2 kartki i coś do pisania. Więcej tutaj.
Zajączki Wielkanocne. Zapraszamy do wspólnych warsztatów plastycznych z Agnieszką z Biblioteki "Przystanek Książka". Przygotujcie: kolorowy blok, kilka rolek po papierze, flamastry albo kredki, nożyczki, ołówek, klej, ozdoby typu oczka, chusteczki lub kartki we wzorki. Gotowi? To zaczynamy! Tutaj filmik z instrukcją krok po kroku.