Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo przy baleya27 lutego (poniedziałek) 2017, godz. 17.30
Biblioteka "Przy Baleya"
ul. Baleya 9                              

speed readingKażdy potrafi czytać, lecz efektywność tej umiejętności nie jest imponująca. Przeciętna szybkość czytania nie przekracza 250 słów na minutę. Jednakże nie jest to szczyt możliwości. Przeciętnie uzdolniony człowiek może łatwo zwiększyć szybkość czytania do 800-900 słów na minutę. Mistrzowie tej sztuki osiągają rezultaty rzędu 2000 słów na minutę, warto więc tę umiejętność opanować. Jean Jacques Rousseau i Napoleon Bonaparte czytali 2000 słów na minutę, Balzak aż 4000. Kamila Kornet, absolwentka Akademii Szybkiego Czytania, w 2002 roku ustanowiła rekord świata wynikiem 46 486 słów na minutę

Ciężko było by osiągnąć aż takie wartości ;)
Ale przyśpieszyć czytanie spróbować nie zaszkodzi!

W Bibliotece "Przy Baleya" 27 lutego odbędą się bezpłatne warsztaty dla chętnych. Teoria i ćwiczenia praktyczne, fakty i mity, testowanie nabytych umiejętności. Warto? Jasne że warto! Marta Dudek wprowadzi nas w świat speedreading'u :)


Jako że ilość miejsc jest ograniczona, chętnych obowiązują zapisy na przybaleya@bpochota.waw.pl
Decyduje oczywiście kolejność zgłoszeń, toteż warto zapisać się jak najprędzej by być pewnym swego udziału w zajęciach :)

Serdecznie zapraszamy!

Comments are now closed for this entry