logo bpo przystanek ksiazka22 lutego (piątek) 2019 r., godzina 12.00 - 14.00logo nbp i stowarzyszenie
Biblioteka "Przystanek Książka"
Grójecka 42

20190222 pk seniorSpotkanie bezpłatne – ilość miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy: osobiście w siedzibie biblioteki,
telefoniczne pod nr tel.: (22) 822-38-06, od wtorku do piątku w godz.: 10:00-19:00
lub wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej organizacja pożytku publicznego, realizująca działalność edukacyjną, doradczą i wydawniczą ma przyjemność zaprosić do udziału w projekcie pt: „Bezpieczna rodzina – bezpieczny senior”. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W ramach projektu odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne dla seniorów. Spotkanie w formie wykładu będzie obejmować następujące zagadnienia:

- DYSPOZYCJA NA WYPADEK ŚMIERCI:
Co to jest dyspozycja na wypadek śmierci? Gdzie jest uregulowana dyspozycja na wypadek śmierci? Kto może ustanowić dyspozycję na wypadek śmierci? Kto jest adresatem dyspozycji na wypadek śmierci? Kto może zostać zapisobiorcą na podstawie dyspozycji na wypadek śmierci ? Dla jakich rachunków można ustanowić dyspozycję na wypadek śmierci? Czy można ustanowić kilka dyspozycji na wypadek śmierci? Jaka jest granica kwot przekazanych na podstawie dyspozycji na wypadek śmierci? W jaki sposób można ustanowić dyspozycję na wypadek śmierci? Jaka jest procedura wypłacania kwoty wynikającej z dyspozycji na wypadek śmierci? Czy dyspozycja na wypadek śmierci wchodzi do masy spadkowej? Czy należy uiścić podatek od spadków i darowizn realizując dyspozycję na wypadek śmierci? Czy można odwołać dyspozycję na wypadek śmierci? Czy instytucje finansowe muszą informować klientów o możliwości złożenia dyspozycji na wypadek śmierci? Czy poza dyspozycją na wypadek śmierci istnieją podobne regulacje, z których można skorzystać?
- RACHUNEK WSPÓLNY:
Co to jest rachunek wspólny? Gdzie jest uregulowany rachunek wspólny? Kto może prowadzić rachunek wspólny? Jakie są rodzaje prowadzonych rachunków wspólnych? Jakie uprawnienia przysługują małżonkom w przypadku prowadzenia rachunku wspólnego? Czy jest możliwe nadanie odmiennych uprawnień posiadaczom rachunku wspólnego przez ustawodawcę? Rachunek wspólny małżonków a uregulowanie w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Co się dzieje w przypadku śmierci jednego z współposiadaczy? Rachunek wspólny a dziedziczenie? Centralna Informacja o rachunkach.