logo bpo pod skrzydlami19 grudnia 2017 - 31 stycznia 2018 
Biblioteka "Pod Skrzydłami"
Grójecka 109

 

 Portret Elvisa Presleya. "Jak pamiętam to zawsze miałem inklinację do malowania. Podczas wakacji jako dziecko wręcz cieszyłem się z deszczu bowiem mogłem ze swoimi ukochanymi kredkami usiąść do malowania. W późniejszych latach poddałem się wpływowi twórczości P. Picassa i wykonuję kopie jego olejnych dzieł ku swej radości obcowania z nimi, a możliwość spojrzenia na nie w dowolnym czasie, zapewniam, jest bezcenna. Poza tym hobby, przez kilkanaście lat, pracowałem przy tworzeniu filmowej scenografii, prowadziłem usługi plastyczne w reklamie wizualnej."

"Techniką pastelową w portrecie zająłem się amatorsko na emeryturze. Przyznaję, że to fascynujące doznanie, jednak muszę nadmienić, że początkowo broniłem się argumentując, czy podołam oddaniu podobieństwa, które jest istotą portretu znanej postaci.
Jest takie powiedzenie – „Za sukcesem mężczyzny kryje się kobieta” – niniejszym potwierdzam, to żona zachęcała mnie słowami: - Nie dasz rady?, - Nie namalujesz?
I co miałem zrobić?, podjąłem się, powstaje kolekcja, przybywa kolejnych wizerunków znanych postaci ze świata sztuki, filmu, polityki, sceny – to niejako mój świat, wykaz moich zainteresowań, a lista osób do sportretowania jest ciągle dłuższa od tej zrealizowanej.
Gościnne progi i ściany Biblioteki umożliwiły mi przedstawienie się szerszej publiczności niż własna rodzina."

Na wystawę zapraszamy na końca stycznia do Biblioteki "Pod Skrzydłami".